Taras z kostki brukowej. Czy warto?

Osoby budujące swój nowy dom zazwyczaj nie mogą doczekać się słonecznego dnia, w którym usiądą na tarasie z filiżanką kawy i będą mogły rozkoszować się widokiem na ogród. Aranżację tarasu, tak jak i pomieszczeń w domu, trzeba jednak dokładnie zaplanować. Jakie trendy panują teraz w aranżacjach tarasów, które z nich przekładają się na jego praktyczne użytkowanie i co warto wziąć pod uwagę?

Natura

Taras jest poniekąd wstępem do ogrodu, dlatego też od lat modne są tarasy wykonane z materiałów naturalnych. Najchętniej wybierane są tarasy drewniane, tarasy z kostki brukowej lub mieszane. Tarasy drewniane mają swój urok, jednak są nietrwałe. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie chociaż części tarasu kostką, lub zbudowanie całego tarasu z niej. Kostka brukowa jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Mieszkańcy domu nie muszą więc martwić się, że przesuwanie po niej kompletu ogrodowego lub upuszczenie kubka z kawą w jakikolwiek sposób już uszczerbi lub zniszczy. Kostka jest też odporna na działanie warunków atmosferycznych. W przeciwieństwie do desek nie wymaga częstej konserwacji, a tym bardziej wymiany przez długie lata. Ma jeszcze jedną zaletę: gdy jest mokra, nie robi się śliska. Po tarasie można więc poruszać się bezpiecznie.

Design

Tarasy z kostki brukowej wzbudzają zachwyt. Kostka daje o wiele więcej możliwości aranżacyjnych niż drewno. Na tarasie da się  z niej ułożyć różnorodne wzory, które przyciągają oko. Ponieważ kostka występuje w wielu kolorach i kształtach, da się zrobić z niej aranżację pasująca do każdego stylu domu. Dobrze dobrana sprawdzi się idealnie na tarasie zarówno w domu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Kostka brukowa ponadto wygląda bardzo stylowo i elegancko. To materiał szlachetny, dzięki któremu każdy taras wydaję się perfekcyjnie wykończony i dodaje całemu domu prestiżu. Jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie kamienia, warto zamiast kostki wybrać kamienne płyty, które poza wyglądem nie różnią się od kostki ani wytrzymałością, ani funkcjonalnością.