Schody z kostki brukowej

Schody do domu są jego bardzo intensywnie użytkowaną częścią. Warto więc stworzyć je z takiego materiału, który będzie solidny i bardzo wytrzymały. Wiele osób budujących domy coraz chętniej wybiera schody z kostki brukowej. I nic dziwnego – ten materiał potrafi znieść naprawdę wiele, a do tego wygląda obłędnie.

Użytkowanie schodów

Dlaczego kostka brukowa jest idealnym materiałem do wykończenia schodów? To proste. Jest przede wszystkim niezwykle mocna. Dlatego też codzienne deptane jej przez członków rodziny i ich gości nie wpływa znacząco na jej stan. W przeciwieństwie do schodów drewnianych, tym z kostki nie grozi butwienie, wysychanie czy korniki. Schody z kostki brukowej cierpliwie również znoszą polską pogodę. Nie wybarwiają się od działania promieni słonecznych, nie niszczą się podczas opadów deszczu czy mrozu. Co ważne, jeśli tylko pamiętamy o regularnej impregnacji kostki, jest ona banalnie łatwa w utrzymaniu. Błoto czy inny brud z butów nie zostawia na niej śladów, a jeśli już to się zdarzy, są one łatwe do usunięcia. Kostka brukowa ma chropowatą powierzchnię. Dlatego nawet gdy pada deszcz, schody są bezpieczne dla chodzących po nich osób.

Wygląd kostki

Kostka brukowa ma szlachetny i elegancki wygląd, w związku z czym idealnie nadaje się do aranżacji wokół domu. Dostępnych jest wiele rodzajów, kształtów i kolorów kostki, w związku z czym można wykonywać z nich przeróżne aranżacje, a nawet układać geometryczne wzory. Kostka na schodach powinna pasować do reszty budynku: do jego stylu i kolorystki. Musi pasować zarówno do elewacji, jak i podjazdu lub ścieżki do drzwi. Kompozycje z kostki brukowej mogą nadać schodom zupełnie nowego charakteru: unowocześnić je lub sprawić, że będą wyglądały bardziej tradycyjnie. Do położenia kostki brukowej na chodach warto zatrudnić doświadczoną ekipę, która nie tylko poprawnie ułoży wzór, ale również zadba o to, by na schodach nie stała woda podczas deszczu. Jeśli sami nie mamy pomysłu na to, jak wykończyć swoje schody, warto skorzystać z projektów znanego centrum brukarskiego.