Rodzaje ogrodzeń domów jednorodzinnych

Ogrodzenie jest niezwykle ważnym elementem posesji. Nie tylko zabezpiecza ją przed nieupoważnionymi osobami, ale też jest wizytówką całej działki. Poznajmy rodzaje ogrodzeń domów jednorodzinnych i spróbujmy znaleźć najciekawsze rozwiązania. Zapraszamy do przeczytania wpisu na naszym blogu.

Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe są ciekawą alternatywą dla płotów wykonywanych na zamówienie. Ich główne zalety to konkurencyjna cena, szeroki wybór rodzajów, wzorów i kolorów oraz łatwy montaż. System ogrodzenia panelowego składa się z powtarzalnych elementów, które tworzą spójną całość. Wraz z panelami otrzymujemy elementy do montażu, takie jak przęsła, słupki i łączniki, a także instrukcję. Zdecydowana większość systemów ogrodzenia panelowego nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu ogrodzenie możemy postawić samodzielnie.

W asortymencie firmy Alwil znajdziesz sprawdzone ogrodzenia panelowe Wiśniowski, które doskonale sprawdzą się jako niedrogie i eleganckie wykończenie posesji. Uzupełnieniem oferty są przęsła, furtki i bramy z ocynkowanej, malowanej proszkowo stali, które mogą być umieszczane na słupkach o różnym przekroju i kształcie.

Ogrodzenia łupane

Innym rodzajem ogrodzeń, który często można spotkać w budownictwie mieszkaniowym, są ogrodzenia łupane. Ogrodzenia z betonu łupanego mają wyjątkowe walory estetyczne, ale też użytkowe. Pustak łupany jest materiałem odpornym na działanie mrozu, wilgoci i innych niesprzyjających czynników atmosferycznych. Jest również bardzo wytrzymały i wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia ogrodzeniom trwałość na lata.

Ogrodzenia łupane świetnie komponują się z otoczeniem i zachowują estetyczny wygląd przez bardzo długi czas. Zaletami tego typu systemów ogrodzeniowych są szybki, prosty montaż oraz szeroka gama kolorystyczna, dzięki czemu można je dopasować praktycznie do każdej aranżacji przestrzeni.

Gdzie kupić wysokiej jakości ogrodzenia?

Wybór ogrodzenia nie jest tak prosty, jak by się mogło wydawać. Zarówno stalowe ogrodzenia panelowe, jak i ogrodzenia łupane mają swoje zalety. Przed zakupem warto skontaktować się ze specjalistami, np. z firmy Alwil, którzy doradzą i pomogą wybrać system uwzględniający indywidualne preferencje i możliwości. Zachęcamy do kontaktu z Centrum Brukarskim Alwil. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące ogrodzeń i przedstawimy szczegółową ofertę naszej firmy.