Podjazd z kostki brukowej — wady i zalety

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał, który często wykorzystuje się do budowy podjazdów czy chodników. Chcecie dowiedzieć się jakie wady i zalety ma to rozwiązanie? Sprawdźcie poniższy artykuł.

Zalety kostki brukowej

Kostka brukowa nie bez powodu cieszy się tak dużym powodzeniem i popularnością. Szeroką rzeszę zwolenników zyskała głównie ze względu na swoje doskonałe parametry. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka wytrzymałość tego materiału, tak ważna przy budowie podjazdów czy chodników.

Ze względu na duży nacisk i spore obciążenie, konieczny jest tutaj wybór surowca odpornego na uszkodzenia i przetarcia. Nawierzchnia z kostki brukowej doskonale sprosta tym wymaganiom. Dzięki swojej specyficznej budowie, mimo upływu lat nie ulega zniszczeniu, ani pęknięciu na przykład na skutek oddziaływania mrozu. Jest to zatem materiał ponadczasowy, praktyczny i odporny na skrajne temperatury.

Do innych zalet kostki brukowej można zaliczyć również:

  • łatwość w utrzymaniu w czystości — w większości przypadków do usunięcia zabrudzeń wystarczy strumień wody;
  • dostępność — kostkę brukową można dostać w niemal każdym sklepie budowlanym;
  • szeroki wybór kolorystyczny — w naszym punkcie znajdziecie kostkę brukową w wielu atrakcyjnych kolorach.

Co ważne, warto także wspomnieć o prostym montażu, który nie wymaga zaawansowanych rozwiązań, a także atrakcyjnej cenie. Budowa podjazdu z kostki brukowej z całą pewnością nie pochłonie dużych sum pieniędzy jak na przykład w przypadku kamiennych płyt.

Słabe strony podjazdów z kostki brukowej

Oczywiście każde rozwiązanie ma również swoje słabe strony. W tym wypadku należy wspomnieć o możliwych odbarwieniach. Pod wpływem oddziaływania silnych promieni słonecznych niekiedy może dojść do powstania przebarwień na kostce, co zazwyczaj wygląda nieestetycznie. Dlatego tak ważne jest kupowania materiałów od sprawdzonych i zaufanych dostawców.

Jako kolejną wadę można podać także chwasty, które pojawiają się między poszczególnymi kostkami, szczególnie jeśli podjazd został ułożony nieregularnie. Wymaga to nieco pracy, aby na bieżąco usuwać wyrastające rośliny, niemniej nie dla każdego jest to istotny aspekt.

Jeśli szukacie zaufanej i sprawdzonej firmy, której można powierzyć budowę podjazdu z kostki brukowej, dobrze trafiliście. Nasze przedsiębiorstwo od lat zajmuje się realizacją tego typu projektów, a zadowolenie klientów zawsze jest u nas na pierwszym miejscu. Zapraszamy serdecznie do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.