Kostka brukowa a stylowy podjazd do domu

Podjazd pod dom to bardzo ważna część posesji. Wraz z domem tworzą one jedną całość, podjazd powinien więc być idealnie dobrany do stylu domu. Oczywiście pełni on funkcje nie tylko dekoracyjne, ale również praktyczne. Dlatego też warto zastanowić się, z czego zamierzamy go zrobić.

Podjazd żwirowy

Wiele osób decyduje się na pozostawienie podjazdu pod dom lub do garażu takim, jakim jest. Zazwyczaj jest to więc nieco „wyjeżdżony” trawnik, lub ubita ziemia. Taki podjazd wygląda niewątpliwie naturalnie i uroczo, jednak generuje wiele problemów. Przede wszystkim w deszczowe lub śnieżne dni. Ziemia po prostu zamienia się w błoto. Na podjeździe tworzą się kałuże utrudniające wsiadanie i wysiadanie z samochodu. Gdy przychodzi mróz, zamieniają się w niewielkie ślizgawki. Z tego powodu wiele osób wysypuje swoje podjazdy żwirem. Żwir eliminuje problem błota, jednak w dalszym ciągu podczas większych ulew powstają w nim kałuże. Żwirowy podjazd ciężko jest odśnieżyć. Żwir po prostu rozsypuje się na boki podjazdu.

Kostka brukowa

Od lat niesłabnącym trendem są podjazdy wykonane z kostki brukowej. Nic dziwnego! Podjazdy z kostki brukowej są niezwykle praktyczne, ale również i bardzo ładne. Poprawnie położona kostka brukowa odprowadza wodę, tak więc pod domem nie tworzą się kałuże, ani tym bardziej nie robi się błoto. Kostkę łatwo odśnieżyć i odlodzić przy pomocy najzwyklejszej szufli. Kostka jest jednak przede wszystkim bardzo wytrzymała. Gdy pojawia się oblodzenie, można posypywać ją piaskiem i solą nie martwiąc się, że podjazd straci swój urok. Po kostce mogą poruszać się nawet bardzo ciężkie pojazdy. Co ważne, kostka brukowa daje niezliczone możliwości aranżacyjne. Do wyboru jest jej wiele kolorów i kształtów, które umożliwiają tworzenie wymyślnych kompozycji. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz podjazd da się wyłożyć kostką, lub stworzyć z niej konkretny wzór, warto po prostu zapytać o to doświadczona firmę brukarską. Na pewno znajdzie ona rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb.