Co to są ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenie panelowe to ciekawe rozwiązanie mogące usprawnić proces ogradzania posesji. Tworzy się je, montując gotowe elementy do słupków. Często różnicuje je materiał, z którego są wykonane, sposób mocowania oraz rozpiętość pojedynczych paneli. Wszystko po to, aby można było bez trudu dostosować je do własnych potrzeb i oczekiwań względem końcowego efektu.

Rodzaje ogrodzeń panelowych

Najpopularniejsze są ogrodzenia stalowe. Są dość lekkie, ale jednocześnie stabilne i wytrzymałe. Poszczególne elementy są pokrywane preparatem, który chroni je przed korozją. Wiele z nich jest także fabrycznie ocynkowanych, co dodatkowo chroni je przed urazami mechanicznymi. Na rynku można spotkać także nieco bardziej eleganckie ogrodzenia panelowe wykonane z drewna oraz bardziej masywne – z prefabrykowanego betonu. Ogrodzenia tego typu wymagają ochrony i renowacji, aby nie uległy zniszczeniom i negatywnym wpływom warunków atmosferycznych.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe są wyjątkowo łatwe w montażu. Montaż rozpoczyna się od zabetonowania specjalnych słupków lub zakotwiczenia ich do podłoża. Kiedy stelaż jest gotowy, montuje się odpowiednie panele. Przytwierdza się je do słupków przy pomocy zacisków montażowych. W tym celu wykorzystywane są często nakrętki samozrywalne, które dodatkowo zabezpieczają ogrodzenie przed obrabowaniem.

Ogrodzenia panelowe należą do jednej z tańszych opcji ogradzania posesji. Stanowią kompromis między tanią, ale mniej trwałą siatką, a kosztownymi ogrodzeniami palisadowymi bądź murowanymi. W żadnym wypadku ogrodzenia palisadowe nie ustępują pozostałym pod względem jakości i wytrzymałości, co tylko przemawia na ich korzyść.

W naszym sklepie istnieje również możliwość dobrania pasującej do ogrodzenia bramy oraz furtki, co pozwoli na dopełnienie kompozycji. Dysponujemy także pustakami panelowymi, gwarantującymi niebanalny i bardzo nowoczesny efekt w różnych kolorach.